Prohlášení o affiliate odkazech

Web Inwebstor.cz obsahuje odkazy na externí webové stránky – některé tyto odkazy mohou být tzv. affiliate odkazy. Díky nim získám provizi pokaždé, když provozovateli externího webu přivedu spokojeného a platícího zákazníka.

Co dělat v případě, že nechci, aby na mně někdo „parazitoval“ a získal provizi za můj nákup?

Pokud jste z jakéhokoli důvodu přesvědčeni, že si případnou provizi nezasloužím a chcete ji raději ponechat provozovateli externího webu, postupujte prosím podle těchto instrukcí:

1. Na externí odkazy neklikejte. Zajímá-li Vás obsah odkazu, otevřete si ve svém prohlížeči novou záložku (klávesová zkratka CTRL+T) a ve vyhledávači zadejte jméno odkazované služby nebo produktu. Oficiální stránka se objeví ve většině případů mezi prvními výsledky.

2. Pokud jste již na odkaz klikli, je možné účinek affiliate odkazu zrušit smazáním cookies. Pokračujte na návod pro smazání cookies dle svého prohlížeče: Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera nebo Safari.

Pravidla pro umístění affiliate odkazů

Účelem mého webu je pomáhat ostatním zajistit si pasivní příjem. Chci si na českém internetu vybudovat pověst důvěryhodného zdroje informací. Protože taková pověst („značka“ či „brand“) se buduje léta, ale dá se ztratit ve vteřině, chci se veřejně zavázat k dodržování následujících pravidel:

#1 Formou affiliate odkazu budu propagovat pouze ty výrobky a služby, které sám důvěrně znám, mám s nimi přímou pozitivní zkušenost a pomohly mi v dosažení mých cílů.

#2 Nebudu nikoho přímo vyzývat k nákupu určitého produktu nebo služby.

#3 Budu propagovat pouze ty produkty, o nichž jsem přesvědčen, že by mohly být k užitku i mým čtenářům.

#4 Nebudu zveřejňovat články, jejichž jediným či primárním účelem je propagace konkrétního produktu.

V této věci se plně ztotožňuji s názorem Pat Flynna. Více o jeho filosofii zde (anglicky)