25

Přehled příjmů ZÁŘÍ 2012

Přehled příjmů

A je tu další pravidelný report příjmů, tentokráte za září 2012.

Na konci září jsem opět nahodil monetizaci přes Backlinks Genius (o důvodech výpadku jsem psal více v květnovém reportu) a já jej tímto vítám zpět v mém měsíčním přehledu, byť za těch pár dnů jen s příjmem velmi symbolickým (za říjen už to bude lepší)

Pohled na dlouhodobý graf mých výsledků ukazuje, že od začátku roku jsem v sestupném trendu. Svůj původní cíl jsem evidentně nesplnil a proto bude třeba změnit kurz. Jjak jste si jistě všimli, poslední rok jsem si peníze syslil a žádné nové weby nekupoval. V této souvislosti chystám přehledovou analýzu, která trochu zhodnotí mé dosavadní výsledky a ukáže je v souvislostech.

Jedna dobrá zpráva na závěr: V září jsem ověřil, že Hosting51, který jsem dříve propagoval, vyplácí provize bez problémů – peníze dorazily přesně v den splatnosti.

Moje pasivní příjmy v září

Pasivní příjmy CELKEM: 3662,62 Kč (-108,16 Kč)

Celkové výdaje: 357,40 Kč

 

Od začátku svého experimentu jsem investoval 56702,94 Kč a vydělal 125249,40 Kč před zdaněním. Chcete-li vidět celkový vývoj mých pasivních příjmů v názorných grafech, najdete jejich aktuální podobu zde.

 1. PetrM. napsal:

  Jsem velmi potěšen tvými články. Po dlouhé době se v mé RSS čtečce objevilo něco zajímavého. Velmi se těším na přehledovou analýzu. Bylo by super, kdyby jsi trošku ukázal co je pod pokličkou. Tedy jaké weby kupuješ, tvé portfolio atd. Nebyl by, prosím, na tebe nějaký kontakt ? Kdyžtak písni do mailu…

 2. m1ch3l napsal:

  Velice fandím at se vyplatí investice a také si rád zase něco o tom přečtu. 🙂

 3. Turek napsal:

  Jak psal Petr super zjištění, že jsi na reporty nezanevřel. Myslím že jsou inspirací a motivací mnoha lidí, včetně mě. Už se těším na říjen.
  Můj nejnovější článek: Street photo Frýdek-Místek 10/2012

 4. Pavel napsal:

  Taky se přimlouvám za drobné nakouknutí pod pokličku 🙂 Doufám, že se v nejbližší době dočkáme rozboru výhodnosti nákupu nějakých stránek.

 5. Kvasnička Jan napsal:

  A já už se bál, že jsi na analýzy tvých výdělků zanevřel. Moc děkuji za další analýzy a už se těším na další články.
  Můj nejnovější článek: Marta Nováková: „Na hlouposti lidí vydělávat nechci“

 6. petr napsal:

  Tak jsi ty reporty dopsal, už jsem měl strach, že to nedoděláš 🙂 Díky za přehledy.
  Můj nejnovější článek: Tradiční výstava ovoce a zeleniny Hajánky 2012

 7. Milan napsal:

  Konečně jsi to zveřejnil, už jsem na ně dlouho čekal… 🙂

 8. Elko napsal:

  Považuješ Backlink Genius za spolehlivý?
  Můj nejnovější článek: Ušetřete za mp3: slevové kódy Beatport

 9. Programátor napsal:

  Hezké, ale nenapadlo tě na základě „pomalého“ vzrůstu příjmu zkusit zainvestovat (seo, ppc) do některého z lépe vydělavajících webů? Případně na základě zjištěných zkušeností se zkusit posunout někam dál?

  Myslim že obecně je problém, že je hodně snadné upadnout do stereotypu, obhospodařovat několik svých webů, občas udělat nový a čekat kam se to hne. Člověk pak čím dál tím víc ztácí nadhled, a to co slepě dělá nemusí být zdaleka nejefektivnější, nejjednodušší a nejvýnosnější…

 10. Honza napsal:

  Taky si myslím že by bylo dobré zainvestovat do SEO. Dobře vydělávajícímu webu by to mohlo pomoci.

 11. tonda napsal:

  máš veľmi pekné prehľady tvojho zárobku, držim palce aby sa darilo ešte viac
  Můj nejnovější článek: Cheaty na hru counter strike

 12. Marek napsal:

  Držím palce, vypadá to zajímavě a poučně, budu dál sledovat.

 13. David napsal:

  Jak moc jsou uvedené příjmy pasivní? Pokud by to bylo opravdu pasivní, bylo by to super. U většiny příjmů mi však přijde, že pasivní nejsou – bylo by dobré k těmto příjmůj uvádět i jakou dobu bylo potřeba pracovat na zajištění tohoto příjmu – tento měsíc a zároveň od začátku spuštění projektu.

  • Inwebstor napsal:

   Jsou to příjmy pasivní, o weby se po převodu nijak nestarám – jednak na to nemám čas a jednak by se mi to finančně nevyplatilo.

   I to je důvod, proč je od začátku roku, kdy jsem přestal kupovat nové weby, ten trend příjmů klesající.

   Pro mě je důležité, že i navzdory poklesu je tam velmi zajímavá návratnost (vydělal jsem zpět dvojnásobek toho, co jsem do celého experimentu vložil)

 14. Pavel napsal:

  Nějak to kleslo, je vidět, že pasivní příjem ve skutečnosti není pasivní, je potřeba pořád něco dělat, jinak příjem klesne. Vždycky se směju, když někdo tvrdí, že má pasivní příjem a přitom vím, že dělá od rána do večera. Nebo obchodníci na burze, kteří v tom leží ve dne v noci a pořád myslí jen na burzu, ale neustále budou tvrdit, že jim to zabere 2 hodiny denně. Zajímavé na tom je, že oni si to sami myslí. Pak přijde nováček, sedne si na dvě hodiny na den k burze (vždyť to přece tvrdili ti zkušení, že to stačí) a diví se, že prodělal.
  Můj nejnovější článek: Vojenská strategie

  • Inwebstor napsal:

   Myslím, že tohle pramení hlavně z nepochopení významu slova „pasivní příjem“.

   Většina lidí chápe pasivní příjem = příjem bezpracný.
   Přitom ta dělící čára je někde úplně jinde.
   Asi o tom budu muset napsat článek, tento omyl je opravdu dost rozšířený.

   Je pravda, že u webů bez průběžných investic dochází k poklesu (proto taky někteří označují příjem z Adsense do škatulky „reziduální příjem“, nikoli jako příjem pasivní) – do pasivního příjmu by patřily spíš investice do nemovitostí, dividendových akcií apod.

   Pro mě je ovšem důležité, že má celková bilance je pozitivní, tedy že jsem z celého experimentu dostal zpět 2x více než kolik jsem do něho vložil.

 15. tonda napsal:

  tiež by som rád vedel čo sa skrýva pod pokličkou, ale to je asi osobne know how, ktoré sa len tak ľahko neprezrádza, každopádne prajem ešte väčšie úspechy
  Můj nejnovější článek: Teroristi – Zostal som posledný

 16. Honza napsal:

  Bude i další přehled příjmů dalších měsíců? Pomalu bude konec roku možná by stálo za to nějak shrnout celý rok.
  Můj nejnovější článek: Bankovní vs. nebankovní půjčky aneb, jaký je mezi nimi rozdíl?

 17. Mirek napsal:

  Nebylo by tedy lepší ty weby po dosažení určité hranice (např dvojnásobné návratnosti) vždy prodat a utržené peníze použít jako investiční finance? Věřím to, že i přes klesající výnosy lze takový web dobře prodat.

 18. tonda napsal:

  pekné výsledky
  Můj nejnovější článek: Cheaty counter strike 1.6.

 19. MzK napsal:

  Máš můj obdiv za to, že na férovku zveřejňuješ své zisky a podrobně rozepíšeš z čeho ty zisky jsou.
  Zprvu jsem porovnával se svými zisky, jenže pak jsem si přečetl, že jde o pasivní příjem a to moje weby pasivní nejsou (přidávání článků, placení copywriterů).
  Jen tak dále a držím palce, ať se povede nejen tebou vytičený cíl, ale i mnohem více
  Můj nejnovější článek: Dojíždění do práce je vopruz (c) mozektevidi.net

 20. Pavel Lasák napsal:

  Paradní příjmy gratuluji a přeji ať se dále daří. Osobně zkouším Adsense na svém webu o produktech Microsoft Office. Ještěže tento web je můj koníček a dělám to pro své potěšení…

Pravidla moštárny
Odkazy z tohoto blogu jsou DOFOLLOW - pro zveřejnění komentáře je však potřeba dodržovat určitá pravidla slušnosti.

 1. Podepište se skutečným jménem nebo nickem. Chcete-li zpětný odkaz na klíčové slovo, použijte syntaxi Jméno@Klíčové slovo
 2. Vyhněte se krátkým, jednoslovným komentářům a komentářům bez informační hodnoty ("První!", "Skvělý článek") Abyste si zpětný odkaz zasloužili, přispějte na oplátku něčím, co bude pro čtenáře tohoto blogu zajímavé.
 3. Neodkazujte na nevhodné stránky
 4. Nevkládajte affiliate odkazy. Smyslem odkazů je ostatním čtenářům ukázat kdo jste a co děláte, ne propagovat cizí webové stránky.

Přidat odkaz na článek z mého blogu