1

Přehled příjmů SRPEN 2012

Přehled příjmů

Srpnový přehled příjmů zveřejněný ex-post až v říjnu. Srpen jsem zaznamenal velký propad v příjmech způsobený souběhem několika faktorů.


Záporný příjem z Amazonu je způsoben vratkou části zboží prodané v minulém velmi plodném měsíci.

Za mírný nárůst u Wedosu může moje Analýza akcií Wedosu, kterou jsem napsal na konci července. Na to, že to je můj druhý nejčtenější článek vůbec, byste asi čekali více – inu neagresivní způsob monetizace obsahu není očividně v českém prostředí tak účinný.

Mimochodem, nákup akcií se mi nakonec nepovedl – objednal jsem a zaplatil první polovinu (5 000 Kč) Bohužel už v té době jsem byl na pořadníku na nějakém 75. místě a nedostalo se na mě. Peníze jsem samozřejmě dostal nazpět 🙂

Očividně jsem tedy velmi mýlil v předpokladu, že hodnota firmy cca odpovídá poptávané ceně 100 Kč. Soudě dle masivního převisu poptávky, byla v té době byla evidentně o dost větší. Firma se tak podle mě připravila o velkou část potenciálního výnosu a na příští kolo úpisu se snad připraví v tomto ohledu lépe (viz např. book building)

Moje pasivní příjmy v srpnu

Pasivní příjmy CELKEM: 3770,78 Kč (-2575,76 Kč)

Celkové výdaje: 174 Kč

  1. Honza napsal:

    Bude pokračování s přehledy příjmů i v tomto roce?

Pravidla moštárny
Odkazy z tohoto blogu jsou DOFOLLOW - pro zveřejnění komentáře je však potřeba dodržovat určitá pravidla slušnosti.

  1. Podepište se skutečným jménem nebo nickem. Chcete-li zpětný odkaz na klíčové slovo, použijte syntaxi Jméno@Klíčové slovo
  2. Vyhněte se krátkým, jednoslovným komentářům a komentářům bez informační hodnoty ("První!", "Skvělý článek") Abyste si zpětný odkaz zasloužili, přispějte na oplátku něčím, co bude pro čtenáře tohoto blogu zajímavé.
  3. Neodkazujte na nevhodné stránky
  4. Nevkládajte affiliate odkazy. Smyslem odkazů je ostatním čtenářům ukázat kdo jste a co děláte, ne propagovat cizí webové stránky.

Přidat odkaz na článek z mého blogu