36

Přehled příjmů LEDEN 2014

Přehled příjmů

Po dlouhých devíti měsících, kdy jsem na své pravidelné reporty kašlal, je tu další přehled mých pasivních příjmů.

Leden byl pro mě ve znamení práce. Na začátku ledna jsem si odbyl všechny školní povinnosti a zbytek měsíce jsem si vyhradil pouze na práci pro své klienty. Stále jsem totiž nerozsekl, čemu se chci po dokončení školy věnovat. Na jedné misce vah je podnikání – a tedy relativně volná pracovní doba, možnost pracovat odkudkoli na světě a určovat si vlastní agendu. Na druhé misce zaměstnání v oboru se vším, co k tomu patří (tedy s koulí na noze po dobu příštích několika let, open space kanceláří a prací pro velkou firmu, kde politika má řádově vyšší váhu než skutečný výkon)

Od dob svého prvního článku jsem své podnikání výrazně přebudoval – teď už to vlastně není podnikání, ale takový freelancing provozovaný jako s.r.o. a toto uspořádání mi vyhovuje mnohem lépe. Každopádně v lednu jsem si potvrdil, že když přestanu dělat blbosti a soustředím se jen na práci, dokázala by mě celkem slušně uživit. Poprvé ve svém životě jsem si tak sáhnul na magickou metu 100 tisíc za měsíc (utekla mi o necelé 4 tisíce)

Jediné, co na tom opravdu nenávidím, je ta práce s lidmi (klienty).

To byla vlastně jedna z hlavních motivací pro založení inwebstora. Vybudovat příjem, který bude z tohoto pohledu pasivní. Kdo sleduje mé počínání od začátku, tak asi vidí, že v tomto ohledu se mi nedaří ani zdaleka tak dobře a dlouhodobě se plácám kolem 5 tisíc měsíčně.

Affiliate a vlastní projekty

V lednu jsem opět trochu experimentoval s affiliate (o nabídce, kterou jsem nemohl odmítnout, jsem psal v tomto článku), ale bez valných úspěchů.

Chtěl jsem rovněž profesionalizovat svůj projekt premiovesablony.cz, tedy najít externího redaktora, který by psal (pravidelně či polopravidelně) recenze za odměnu. Na radu panZera jsem se vyhnul klasickým zdrojům jako Webtrh nebo Copywriting.cz, ale ani tak jsem neuspěl. Když sečtu čas strávený hledáním vhodného člověka, jeho zaučováním, kontrolou, tak mě skoro vychází lépe psát si články dál sám. Což není moc škálovatelný přístup, toho jsem si vědom. Ale zatím jsou ty výstupy opravdu tragédie. Asi nejoblíbenějším přístupem je slíbit zaslání článku „zítra“, a pak se týden neozvat.

Apropó premiovesablony.cz si zažily svůj moment slávy (a nový rekord v návštěvnosti) díky článku s bulvárním nadpisem Nový projekt Jana Barty G.cz běží na prémiové šabloně – už asi chápu, proč bulvár tak rád používá jméno celebrit a známých lidí v titulcích, ono to opravdu funguje 🙂

Moje pasivní příjmy v lednu

Pasivní příjmy celkem: 8663,49 Kč

Výdaje: 3520,37 Kč

 1. Jiří Šubr napsal:

  Gratuluji k příjmům 100k. Můžu vědět, v jakém oboru (pokud to není tajné)? Osobně bych spíše doporučil držet se podnikání.

 2. Lukas napsal:

  Zaujimalo by ma preco nejdes v affile do nejakych financnych oblasti, rpedsa len je tam viac penazi a asi aj priestoru, aj ked je tam aj viac konkurencie.

  • Inwebstor napsal:

   Protože nehodlám podporovat lichváře. Férových firem s affilem v této oblasti moc není.

   • Jasom napsal:

    Toto som si hovoril aj ja, ale potom som našiel spôsob ako oskalpovať skalpovačov. Začal som robiť .com weby, ktoré by som metaforicky opísal ako „hotel pri kasíne“.

    Práca pre firmu má aj svoje výhody: dobrý kolektív a pravideľný, relatívne istý príjem. Opísal si to však dostatočne – ja som na ceste budovania si vlastného príjmu.

   • Patrik napsal:

    Ono by to udělat nějakým způsobem šlo napřímo, ale musel bys garantovat dané (renomované) společnosti dostatek leadů, aby s tebou vůbec jednali.

 3. Mirek napsal:

  Líbí se mi tvůj projekt o šablonách, škoda že to není dotažené. Podle mě kdyby to nevypadalo jako blog, ale jako magazín tak nejenom bys to mohl monetizovat lépe, ale i by to profesionálnějí vypadalo a přitáhlo to další peníze.

  • Inwebstor napsal:

   Díky, zamyslím se nad redesignem, mě osobně moc ten magazín style nikdy nesedl a spíš mě odpuzuje, tak mě nenapadlo, že cílovka by to mohla vnímat jinak.

 4. panZero napsal:

  Máš spočítané, kolik budování „pasivního“ příjmu věnuješ měsíčně hodin? Tuším, že jsi kdysi psal něco o pár hodinách. To je asi v současné době příliš málo – zřejmě i dost málo na dlouhodobé udržení nějaké hranice příjmu. Jinak dík za zmínku – jsem ale panZero (2. pád panZera, na blogu mám chybu ;)).

  • Inwebstor napsal:

   Díky za reakci i upozornění, jméno jsem opravil.
   Když vezmu poslední rok, tak nevěnuji prakticky vůbec, jediné, do čeho jsem investoval nějaký čas, jsou ty premiovesablony.cz, ale na ně jsem od července taky moc nesáhl.

   Až teď v únoru jsem trochu začal, ale chtěl bych spíš investovat peníze do práce jiných lidí … a jak píšu, zatím to moc nejde 🙂

 5. Josef napsal:

  Zdravím, když už si zmínil jeden ze svých webů, může se zeptat, kolik ti zatím premiovesablony.cz vydělávají?

 6. Martin napsal:

  Jsem tu nováček, tak nevím, jestli to tu nezaznělo. Google mlčí, tak se zeptám. Proč neděláš jako affil lehkou erotiku nebo rovnou porno? Z morálních důvodů? Ten seznam bezvýznamných affilů je totiž dost hrůza.

  • Inwebstor napsal:

   Osobně proti erotice nic nemám, jen jsem nikdy nepřišel na rozumný způsob monetizace tohoto trafficu, nemluvě o tom, že když člověk nechce zrovna „krást“ a tedy porušovat zákon, tak není až tak jednoduché (nebo levné) sehnat kvalitní obsah. Proto jsem se této větvi nikdy nevěnoval. Pokud bych aplikoval morální důvody, tak snad jen na praktiky s prodejem trafficu, které jsou v této branži běžné.

   Nevím, co myslíte tou poslední větou – je to narážka na můj seznam affilů? Jako třeba Clickbank a Amazon že jsou bezvýznamné? To snad ne…
   Bezvýznamné jsou jen mé příjmy z nich.

 7. TomL napsal:

  Zdravím,
  budou reporty za další měsíce?

 8. Libje napsal:

  No i kdyz to klesa, porad za skutecne zadny ztraveny cas je to dobry vysledek. Aspon na zaplaceni mobilu a nafty 🙂

 9. peto napsal:

  V poslednej dobe tiez premyslam nad erotickym prijektom. je tam kopec penazi a lydia to budu proste hladat stale.. tie sablony web uz ako dlho prevadzkujes ?

 10. Martin napsal:

  Co se týká erotiky, tak tamuž opravdu moc peněz není. Před takovými 10 lety to byl zlatý důl, kde mohl člověk s minimálním úsilím vydělat na affilu tisíce až desetitisíce dolarů za měsíc, ale to už je pryč, bohužel.
  Můj nejnovější článek: Půjčka pro ženy na MD

 11. Rudika napsal:

  Už nebudu dalšie reporty? som zvedavy ako si natom teraz ked už začína leto a prijmi trošlu klesajú orpoti zimným mesiacom.

 12. Smith napsal:

  Jsou to menší částky, ale když se sečtou, udělá to zajímavé přilepšení:) Zas tak pasivně bych to neviděl, je třeba vynaložit nějaké úsilí-implicitní náklady, jinak by se tyto příjmy „samy“ negenerovaly. Držím palce at se dari dal.

 13. Karel napsal:

  Škoda, že nepublikujete přehledy pravidelněji. Pro mě samotného a jistě i pro ostatní jsou motivující.

 14. Krajík napsal:

  Ono je to s těmi bulvárními titulky naprosto jasné. Na titulek získáváte traffic ze soc. sítí, z internetu (čteček), odkudkoliv. Ten prostě vydělává 🙂

 15. Don napsal:

  To je pěkný. Jen škoda, že už pravidelně nepíšeš, teda spíš vůbec 😀 Bavilo mě tě sledovat… Neplánuješ to zas rozjet?
  Můj nejnovější článek: Kdy koupit hodinky dětem?

 16. Šáňa napsal:

  Můžeme se těšit na další report ještě v průběhu tohoto roku, nebo již navždy zůstane inwebstor.cz občasníkem?
  Můj nejnovější článek: Fairway karetní hra solitaire

 17. Suvicka napsal:

  Moc pěkné nápady a pokusy. Něco takové jsem zavrhl před deseti lety, možná to zase opráším a budu se inspirovat 🙂
  Můj nejnovější článek: Christmas Crystal Double Spin Small

 18. Michal napsal:

  Dobry den, pri affiliate pouzivate hlavne SEO pre straky, ci aj socialne siete (FB, twitter, atd) ?

 19. Petr napsal:

  100k velmi pěkné! gratuluji 🙂

 20. Saslik napsal:

  Jak dlouho Ti trvalo se dostat na současný stav měsíčních příjmů? Věnuješ se rozjezdu několika projektů zároveň nebo raději upřednostňuješ focus na 1-2 projekty? Díky za odpovědi 🙂

  • Inwebstor napsal:

   Začal jsem s velkým množstvím projektů, ale ze zpětného pohledu to vnímám jako chybu, která je součástí učebního procesu (důležité je vzít si z té chyby poučení a nedělat stále totéž). Momentálně mám pár větší projektů, jejichž dalšímu rozvoji (tj. růstu) věnuji cca 15 hodin měsíčně času. Vyzkoušel jsem si i jeden partner-up se společníkem a zatím nám to rok klape. Dříve jsem se projektům ve více lidech bránil, ale má to své výhody.

   Osobně bych tedy doporučil zaměřit se na 1-2 velké věci a ty dělat pořádně. Spojit ale s heslem „fail quickly“ – strávit 2 roky na velkém projektu jen proto, abych zjistil, že nefunguje, je pro mě plýtvání životem a potenciálem.

 21. Pavel Bíbr napsal:

  Jak pokračuje pohádka o pasivním příjmu, všemu je konec? 🙂 Jsem zvědav 🙂
  Můj nejnovější článek: Jak zjistit majitele domény a zakázaná data

  • Inwebstor napsal:

   Pasivní příjem jede jako nikdy předtím, přestal jsem dělat blbosti a zaměřil se na pár věcí pořádně. Vedle toho normálně pracuju a ještě mám svou malou živnost – stojím tak na 3 na sobě nezávislých nohách, přičemž aktuálně by mě každá dokázala uživit samostatně.

 22. proka napsal:

  Jak jsi na tom teď? V lednu 2015? Je to lepší než před rokem?

Pravidla moštárny
Odkazy z tohoto blogu jsou DOFOLLOW - pro zveřejnění komentáře je však potřeba dodržovat určitá pravidla slušnosti.

 1. Podepište se skutečným jménem nebo nickem. Chcete-li zpětný odkaz na klíčové slovo, použijte syntaxi Jméno@Klíčové slovo
 2. Vyhněte se krátkým, jednoslovným komentářům a komentářům bez informační hodnoty ("První!", "Skvělý článek") Abyste si zpětný odkaz zasloužili, přispějte na oplátku něčím, co bude pro čtenáře tohoto blogu zajímavé.
 3. Neodkazujte na nevhodné stránky
 4. Nevkládajte affiliate odkazy. Smyslem odkazů je ostatním čtenářům ukázat kdo jste a co děláte, ne propagovat cizí webové stránky.

Přidat odkaz na článek z mého blogu