11

Přehled příjmů LEDEN 2013

Přehled příjmů

A je tu nový rok a s ním i první report roku 2013. Proti minulému měsíci došlo k výraznému zhoršení, po Vánocích jsou reklamní rozpočty utlumené a na číslech je to znát.

Začneme opět pozitivní zprávou o vyplácení: affiliate program Wedosu vyplácí provize včas a bez problémů.

Naopak bankrot Adbrite mě přinutil odepsat nevyplacený zisk ve výši 22 Kč.

Dividendové akcie

Proti minulému měsíci nedošlo v této části k žádné změně (první měsíce budou asi dost nuda :). Ze svých osobních peněz vytvářím rezervy na školné, neb budu v příštích 2 letech platit jak mourovatý, a tak peněz na takto nelikvidní investice nemám moc nazbyt.

Spousta peněz mi leží na účtě mé společnosti (výdělky z webů). Ty ale nemohu tak jednoduše použít – musel bych si je vyplatit jako podíl na zisku a podruhé zdanit, což se mi moc nechce. Pokud budu mít někdy čas, nastuduju si, jaké důsledky (právní, daňové) by to mělo, kdybych začal kupovat část akcií i na firmu.

Během ledna jsem však měl dva signály, takže bych nakupoval na polské burze: Dwory za 5,2 a PGE za 17 zlotých.

P2P Lending

Během ledna jsem začal budovat další portfolio pasivního příjmu, tentokrát se jedné o sociální půjčky (sociální podle vzoru sociální síť, nikoli sociální dávky :o) – pokud jste o tomto způsobu výdělku ještě neslyšeli, odkážu vás na wiki, neb tady není na vysvětlování tolik místa.

Do půjček investuji jako firma (opět primárně kvůli daním a dalším regulacím) mimo území ČR. Konkrétní systém zatím nebudu jmenovat, nechám si ho jako eso v rukávě pro samostatný článek.

Pro první experiment jsem se rozhodl investovat 6500 Kč – tuto investici chci rozložit mezi cca 10 dlužníků (kvůli diverzifikaci) a odhaduji, že se mi podaří tuto částku umístit do konce února.

V lednu jsem takto investoval do prvních tří půjček.

Nové p2p půjčky

 • 28.1.: 650 Kč, 24 měsíců, 28 %
 • 28.1.: 650 Kč, 36 měsíců, 25 %
 • 30.1.: 130 Kč, 36 měsíců, 28 %

Oportunistické pokusy s affiliate

V lednu si také trochu hrál s jedním affiliate, konkrétně pro projekt Mistrovství svádění (tipuji, že to bude žák Davida Kirše).

Důvod, proč právě tento produkt, je vcelku prozaický – info o něm mi přístálo v mailové schránce v jednom newsletteru. A protože vlastním celkem slušně navštěvované stránky o seznamování, rozhodl jsem se nahodit tam bannery a trochu zaexperimentovat s jiným způsobem monetizace než klasický Adsense.

Na webu inwebstor.cz nedoporučuji žádný produkt, který sám neznám, a proto tyto řádky neberte jako doporučení nabízeného kurzu. Ten totiž neznám. Berte to pouze jako moji osobní zkušenost s jeho provizním programem.

Program je klasicky dvoustupňový – první stupeň je zdarma a má poměrně slušnou konverzi (kolem 12 %). Tato čísla mě také vedla k tomu, že jsem následně investoval i 500 Kč do adwords a připravil low-cpc kampaň pro nasbírání většího trafficu. Když budu počítat i čísla za část února, získal jsem takto přes 100 konverzí, což už je solidní vzorek pro nějaké statistiky.

Bohužel prodejní konverze trochu pokulhává – žádná z těchto konverzí zatím neskončila prodejem (je pravda, že při té ceně kurzu by to asi chtělo větší investici, ale více se mi zase do těch mých hrátek dávat nechce :-)) Kurz se uzavírá v půlce března, tak uvidíme, jak to dopadne – určitě budu informovat.

Provizní program běží na Affilboxu, jednoduchém českém produktu, se kterým se z pohledu partnera velmi dobře pracuje (jediná věc, co mi tam chybí, jsou kanály – možnost sledovat statistiky podle jednotlivých zdrojů trafficu). Párkrát už jsem o něm slyšel/četl, ale toto je poprvé, co se s ním setkávám takříkajíc z první ruky.

Pokud byste mě chtěli v mých pokusech následovat, do půlky března není už moc času, takže u tohoto konkrétního programu to už asi nemá moc smysl.

Myslím ale, že by to mohla být docela zajímavá strategie obecně – Kiršův kurz jistě vyplodí více takovýchto programů, a ne všechny musí být nezbytně shity (jak někteří s oblibou píší :-))

Budou-li čistě náhodou tématicky zaměřené stejně jako některý z mých webů, tak to vyzkouším jako alternativu k Adsense. Je to takový trošku oportunistický přístup, ale proč ne? Infoproduktů k propagaci je v česku nedostatek a výše provize obecně velmi lákavá… Na tomto blogu vás však takových propagací samozřejmě ušetřím a maximálně se podělím o výsledky svých experimentů (bude-li o to zájem)

Moje pasivní příjmy v lednu

 • PPC: 1511,28 Kč (-1170,63 Kč)
  • Adsense: 1533,28 Kč
  • Adbrite: -22 Kč
 • Prodej odkazů: 2496,08 Kč (+243,73 Kč)
 • Affiliate / CPA: 273,29 Kč (-248,71 Kč)

Pasivní příjmy celkem: 4280,65 Kč (-1175,61 Kč)

Výdaje: 587,40 Kč

Od počátku mého experimentu jsem do webů investoval 57 812,34 Kč a celkem vydělal 143434,81 Kč. Dále do svých čerstvých pokusů jsem investoval 1912,59 Kč (dividendové akcie) a 1430 Kč (p2p lending) – ty mi zatím žádný zisk nepřinesly. Chcete-li vidět celkový vývoj mých pasivních příjmů v názorných grafech, najdete jejich aktuální podobu zde.

 

 1. Milan napsal:

  Na čísla z info produktu – svádění jsem zvědavý. Přeji ti, ať se jich překlopí co nejvíce do těch platících ,)

 2. Mirek napsal:

  ty p2p pujčky je zajímavá idea, jakým způsobem jsou ty půjčky zabezpečený? Pouze úrokem?

  • Inwebstor napsal:

   Ano, jsou to unsecured loans. Myslím, že zajišťování úvěrů směnkami je jen česká specialita.

 3. Affilbox umí kanály ale nikde se o tom nepíše, stačí když do url přidáš a_cha=KANAL a v seznam uskutečněných konverzí budeš sledovat sloupec kanál.
  Můj nejnovější článek: Můj názor na konferenci Internet Marketing 2013 + bonusové video

 4. […] nutnosti vytvářet rezervy na školné a dalším záležitostem více nedám V lednovém reportu jsem psal, že druhou možností je otevřít obchodní účet i pro mou firmu. Ta má volných […]

 5. Josef Kroupa napsal:

  Inwebstore, koukám, že se taky motáš kolem těch 5.000 Kč, chtělo by to trošku zamakat, ať se alespoň přiblížíme Bronzimu 🙂
  Můj nejnovější článek: Prodám některé své projekty

  • Inwebstor napsal:

   Už pár lidí mi poslední dobou napsalo, že mé výdělky jsou hodně nízké, naposledy Petr Jeník 🙂
   Asi bych se měl nad sebou zamyslet.

 6. Wriper napsal:

  Ahoj,
  Sledujem blog uz dlhsie. Ono je to kupovanie webov stale rizikove ale ked uz sa tak dlho motas a motas a nejde to mozno by to chcelo zacat budovat vlastne weby, co to postudovat a urcite to das vyssie + sa co to naucis.

  Inak som sa chcel opytat na skusenosti s BacklinksGenius planujem nejake weby aj tu na ceskom trhu po dlhsej dobe a niekde som zacul, ze nie su velmi seriozna firma. Vyplacaju ? Vsetko v pohode?

Pravidla moštárny
Odkazy z tohoto blogu jsou DOFOLLOW - pro zveřejnění komentáře je však potřeba dodržovat určitá pravidla slušnosti.

 1. Podepište se skutečným jménem nebo nickem. Chcete-li zpětný odkaz na klíčové slovo, použijte syntaxi Jméno@Klíčové slovo
 2. Vyhněte se krátkým, jednoslovným komentářům a komentářům bez informační hodnoty ("První!", "Skvělý článek") Abyste si zpětný odkaz zasloužili, přispějte na oplátku něčím, co bude pro čtenáře tohoto blogu zajímavé.
 3. Neodkazujte na nevhodné stránky
 4. Nevkládajte affiliate odkazy. Smyslem odkazů je ostatním čtenářům ukázat kdo jste a co děláte, ne propagovat cizí webové stránky.

Přidat odkaz na článek z mého blogu