23

Přehled příjmů DUBEN 2012

Přehled příjmů

Duben je za námi a s ním je tu i další přehled příjmů. Když jsem začal psát tento blog, byla mi jasná jedna věc: Nemůžu psát o pasivním příjmu, radit lidem co mají dělat a přitom mlžit o svých vlastních příjmech. Musím být v tomto maximálně důvěryhodný, otevřený a transparentní. Rozhodl jsem se proto ke kroku v české kotlině naprosto nevídanému:

Každý měsíc do posledního haléře zveřejním své pasívní příjmy z inwebstic.

Chci, aby čtenáři viděli, že to jde (nebo naopak nejde). Chci dát všem možnost poučit se z mých chyb. Mé přehledy zahrnují všechny pasivní příjmy z webu – nezahrnují naopak mé příjmy z podnikání, příjmy ze zaměstnaneckého poměru ani další, které s tématem webu Inwebstor.cz nesouvisejí.

Blog Inwebstor.cz v dubnu

V dubnu jsem napsal opět dva články (+0) a blog za tu dobu zaznamenal 1904 návštěv (+695)

Nejčtenějším článkem se stalo 8 tipů, jak poznat podvodného prodejce.

Vyhledávače (které zatím stále tvoří minoritu návštěvnosti) přivedly 193 návštěv (-2) na 50 různých klíčových slov (-2). Pro případ, že by některá klíčová slova někoho inspirovala, zvěřejňuji jejich celý seznam.

Upřímně mě začíná štvát obecně rostoucí podíl (not provided) – všichni asi víme, proč k tomu dochází, přiznám se však, že osobně nevím, co s tím. GA tímto ztrácí jednu ze svých důležitých schopností.

Zajímavé události v dubnu

Přiznám se, že duben mi s přípravami na odchod z práce a návrat do školy utekl tak rychle, že jsem se ani rozkoukat nestačil. Kromě odhazování nepotřebné zátěže (expirace asi desítky domén z .info a .com experimentu, který jsem provedl před rokem) a pokusného nasazení affiliate Wedosu se tedy nic zvlášního nestalo… Není holt každý měsíc posvícení.

Pokusně jsem nahodil dvě domény, které jsem registroval kvůli rankům na začátku prosince (obě PR3) – celé 4 měsíce si jen tak ležely, protože náklady 2×150 Kč mě nijak zvlášť nemotivovaly s nimi něco dělat. Za tu dobu domény samozřejmě zmizely z indexu a přišly o všechny ranky.

Zavedl jsem je tedy do DNS zóny a vytvořil na nich jednoduché HTML „Stránka se připravuje.“ Do týdne byly ranky zpět. Díky své lenosti a netečnosti jsem si tedy alespoň ověřil svou teorii, že (když člověk dobře vybírá), je pagerank číslo velice stabilní a jen těžko s ním něco pohne. A to i v případě, že na doméně nefunguje web po dlouhou dobu a nový obsah se pak zcela liší od toho původního.

Přiznám se, že to pro mě není úplně novinka. Jen díky této vlastnosti jsou mé příjmy z prodeje odkazů (trojice Mlink, Ranky, BLG) tam, kde jsou.

Nicméně tohle tak naprosto zásadním způsobem odporuje informacím, které se po léta tradují po celém internetu, že ani nevím, jestli bych na téma odchytávání expirovaných domén se zbytkovými ranky měl vůbec psát. Bojím se totiž trochu, že mi to nikdo nebude věřit 🙂

Moje pasivní příjmy v dubnu

Pasivní příjmy CELKEM: 6649,53 Kč (-414,78 Kč)

Další příjmy (prodej domény): 125 Kč

Celkové výdaje: 174 Kč

 

Lehký pokles v rámci běžné variability – v pásmu 6-8 tisíc se pohybuji již pátým měsícem. Stagnace je samozřejmě způsobená mou relativní nečinností: výhodou pasivních příjmů je sice fakt, že plynou, i když se člověk momentálně věnuje jiné práci. K jejich zvýšení (a do mého cíle zbývá ještě dvě třetiny cesty), ale bude vyžadovat investici buď mého času (a tvrdé práce) nebo mých peněz…

Od začátku experimentu jsem investoval 55 433,12 Kč – za ty jsem nakoupil aktiva, která mi vygenerovala již 101 179,62 Kč. Chcete-li vidět celkový vývoj mých pasivních příjmů v názorných grafech, najdete jejich aktuální podobu zde.

 1. JK napsal:

  Ahoj Inwebstore,
  tvůj seriál o web-investicích sleduju už od počátku, až teď jsem se ale dokopal k tomu, že začnu uvádět i svoje příjmy z „webových projektů“. Dělat kvůli tomu webovky se mi ale prozatím nechce, proto příjmy prozatím budu zveřejňovat na svém twitteru. V lednu jsem začal na nule, každý měsíc se ale příjmy násobí a doufám, že do léta Tě předběhnu :-D.
  JK

 2. JK napsal:

  Ještě mám dotaz ke zpětným odkazům. Vím, že jsi v některém článku psal, že moc prodeje neřešíš a kdyby přišla penalizace, tak to zase až takový problém nebude… Skutečně v tom není problém? Mám pár webů s docela slušnými ranky, kde by se daly odkazy nabízet a rázem bych Ti byl větším konkurentem 😉

  • Inwebstor napsal:

   Měl jsem tím na myslím, že PRO MĚ by to nebyl problém, protože zrovna weby, kde prodávám odkazy, mají návratnost tak 1 měsíc 🙂

   Na vážně míněný web, na kterým jsem usilovně pracoval několik měsíců a pracně budoval jeho pozice, bych NIKDY systém jako mlink, ranky nebo BLG nedal! Třeba na inwebstor.cz ani za nic (sem nebudu dávat ani bannery ani žádné podobné srágory, které by čtenáře jen rušily)

 3. georg napsal:

  Zdravím,

  měl bych dotaz phledně příjmu z BLG. Blg deklaruje, že bude využívat cca až 10 procent článků, kde umístí odkazy. Jak se to pohybuje u tede? Mně stěží kdy jakýkoliv web tam překročí 5 procent.

  • Inwebstor napsal:

   U mě se pohybuje pod hranicí 3 %. BLG je spíše na množství než na kvalitu, tomu je třeba přizpůsobit strategii.

 4. pepperos napsal:

  Díky za report.
  Je zajímavé, že vyděláváš stále z BacklinkGenius. Já bych to toho nešel, protože si myslím, že dřív nebo později se stane něco podobného jako s TLA sítí před několika lety.

  • Inwebstor napsal:

   Díky za komentář.
   Přiznám se, že nevím, co se tehdy stalo. Každopádně, jak jsem již psal, pro prodej odkazů používám expirované domény s pagerankem.
   I kdyby nastal nějaký celoplošný ban, tak prostě tu investici pár stovek Kč odepíšu a neřeším. Ano, přišel bych o třetinu příjmů, ale takový problém budu řešit, až nastane 🙂

   Mezitím tímto způsobem generuji cash, který mohu použít pro nákup kvalitnějších aktiv, u nichž takové riziko neexistuje (větší obsahové weby založené na Adsense, affil weby ad.)

 5. Luboš napsal:

  Díky za přehled. Ale přimlouval bych se za další informační článek. Tvé informační články jsou fakt hodně dobré. Zkus je psát častěji. Myslím, že by si to přálo určitě více lidí.

  AŤ se daří.
  Můj nejnovější článek: V květnu to v Seznam.cz bude pěkně šlapat

  • Inwebstor napsal:

   Díky za komentář. Já bych určitě rád psal více článků. Problém je, že jsem dost puntičkář. Zhruba každý druhý článek nebo nápad na článek nechám nedokončený, protože časem dojdu k závěru, že to není dostatečně zajímavé téma. A pokud už se do nějakého tématu opravdu pustím, tak jeden článek píši 2-3 hodiny …

 6. Pavel napsal:

  Zajímalo by mě, kde vzít obsah na odchycené domény, abych ho nemusel pracně psát ani ukrást 🙂

  • Inwebstor napsal:

   Těch možností je více, stačí být jen trochu kreativní 🙂 Pokud nám jde jen o prodej odkazů, tak je možné:
   – nechat ten článek napsat někoho jiného (za zveřejnění článku na webech s pagerankem musí dokonce často i platit – vy můžete síti svých kontaktů nabídnout zveřejnění článků zdarma)
   – použít některý ze článků na volneclanky.cz (v souladu se smluvními podmínkami – doporučuji předtím přečíst)
   – použít vlastní texty – pokud se vám nechce nic psát, použijte něco již napsaného. Můžete vzít své zápisky ze školy / přednášek (třeba na oblíbené téma finance bych toho ve svém PC našel fůru). Můžete vzít text emailu nebo příspěvek v diskuzním fóru, v němž jste někomu něco vysvětloval nebo odpovídal na dotaz začátečníka. Vezměte svoji seminárku, slohovku, povídky, básničky 🙂
   – koupit nějaký PR web – jsou (aspoň byly) vcelku levné a stačí pak jen pomocí 301 přesměrovat na nový web


   určitě by tu čtenáři vymysleli dalších 10 kreativních nápadů.

   Všechno tohle jsou ale zkratky, pro minimalizaci nákladů, neb odchycené domény se většinou lépe využít nedají.
   Osobně nemám zkratky rád.
   Přijde mi to trošku jako parazitování.
   Člověk rozhodně nevytváří žádné smysluplné hodnoty (jen další reklamní plochu, která pak pomáhá jiným dostat se na lepší pozice … možná)

   Třeba psaní na tenhle blog mě tedy baví asi tak 1000000x víc – ale čistě pragmaticky: ten mi zase nic nevydělá 🙂

 7. Taky jsem svého času uvažoval o podobné statistice, problém je, že všehcno je tak rozjeté, že bych asi neuměl oddělit pasivní od nepasivního a už vůbec ne počáteční vklad.
  Můj nejnovější článek: Potvrzeno: Příchozí odkazy mohou za určitých okolností web poškodit

 8. Tom napsal:

  Pěkně se to zvedá, jen tak dále. Jakou máš zkušenost s expirovanýma doménama, za jak dlouho spadne pagerank, takže doména přestane vydělávat na prodeji odkazů ?

 9. 876.cz napsal:

  Kdy zverejnis novy prehled prijmu?
  Můj nejnovější článek: Instagram aktualizace

 10. Josef napsal:

  Moc pěkně sepsáné , taky jsem nad tím přemýšlel ,ale zatím nemám tolik webů aby mi to generovalo nějaký větší zisk.

 11. Honza napsal:

  Dělával jsem si taky takovou statistiku, ale dnes mi už čas nějak nedovolí v tom pokračovat. Ale tobě držím palce a pokračuj dále.

 12. Václav napsal:

  Chtěl bych se zeptat kdy uděláš další statistiku?

 13. Ruda napsal:

  Už jsi se dlouho nepochlubil s příjmy… co se stalo?

Pravidla moštárny
Odkazy z tohoto blogu jsou DOFOLLOW - pro zveřejnění komentáře je však potřeba dodržovat určitá pravidla slušnosti.

 1. Podepište se skutečným jménem nebo nickem. Chcete-li zpětný odkaz na klíčové slovo, použijte syntaxi Jméno@Klíčové slovo
 2. Vyhněte se krátkým, jednoslovným komentářům a komentářům bez informační hodnoty ("První!", "Skvělý článek") Abyste si zpětný odkaz zasloužili, přispějte na oplátku něčím, co bude pro čtenáře tohoto blogu zajímavé.
 3. Neodkazujte na nevhodné stránky
 4. Nevkládajte affiliate odkazy. Smyslem odkazů je ostatním čtenářům ukázat kdo jste a co děláte, ne propagovat cizí webové stránky.

Přidat odkaz na článek z mého blogu