32

Přehled příjmů BŘEZEN 2013

Přehled příjmů

Březen byl pro mě skvělý měsíc – podruhé od počátku experimentu jsem zaznamenal pasivní příjem vyšší než 10 000 Kč a podařilo se mi udělat i nový rekord. Je dobré vidět, že můj nový přístup nese své ovoce. Dnešní přehled bude velmi dlouhý, takže se na to připravte…

Zavázal jsem se (sobě i svým čtenářům) zveřejnovat každý měsíc přehled mých pasivních příjmů. Dělám to proto, že lidská paměť  v dlouhém období selhává a mnohé věci si ráda zpětně upravuje. Pro poučení své i ostatních bych proto chtěl zachoval objektivní popis svých úspěchů a neúspěchů v čase. Připomínám, že v přehledu jsou pouze příjmy, které se dají považovat za pasivní. Klasické druhy příjmů, jako příjmy z regulérního podnikání, ze zaměstnaneckého poměru ani odměnu za práci jednatele do svých reportů nezařazuji!

Nejprve obligátní dobrá zpráva na začátek: Backlinksgenius stále vyplácí – během března jsem dostal na svůj účet necelých 2500 Kč. Ve srovnání s minulostí jsem však na platbu čekal o poznání déle (viz komentáře k minulému přehledu). Aktuálně mi na výplatu čekají další dvě platby, objeví-li se nějaké problémy (nebo i když bude vše v pořádku), určitě vás budu informovat.

P2P lending (sociální půjčky)

V lednu jsem začal investovat na jednom serveru, kde si lidé půjčují peníze mezi sebou napřímo (bez bank). Tomuto principu se říká peer-to-peer lending a obvykle se na jednu půjčku složí velké množství investorů v drobných částkách (100 až 1000 Kč), aby rozložili své riziko.

Investuji na jednom zahraničním serveru, jehož jméno zveřejním v květnu. Jedná se totiž o poměrně rizikový způsob investice. Rád bych své čtenáře uchránil ztráty v případě, že by mé dobrodružství skončilo průšvihem. Než vám něco doporučím a spojím s tím své dobré jméno, chci si nejprve vše ozkoušet na vlastní kůži.

Na začátku března se mi podařilo proinvestovat všech 6500 Kč, které jsem měl do začátku. Musím říct, že ssem s fungováním platformy natolik spokojen, že jsem na účet poslal dalších 13000 Kč, které chci investovat do konce dubna. Je na nich vidět, že svůj projekt berou vážně a každou chvíli přicházejí s novou funkcí, vylepšením regulace a pravidel apod. – to beru jako dobré znamení, že se nejedná jen o další hit & run projekt.

V březnu mi přišly první splátky, proto se v mých pravidelných reportech objeví poprvé i příjmy z p2p půjček. Splátky vždy obsahují část jistiny (to jsou peníze, které jsem půjčil) a část úroku. Výnosem jsou pouze úroky, proto do reportů zařazuji jenom ty.

V březnu mi také zdefaultovala první půjčka (default = platební selhání), dlužník poslal jen část peněz. Jedná se o půjčku z ledna, do níž jsem investoval jen 130 Kč (protože už tehdy nevypadal dlužník moc perspektivně). Default samozřejmě neznamená, že jsem o investované peníze přišel, jen bude těžší je z dlužníka dostat. O upomínání a případné vymáhání se plně stará platforma.

Novou funkcí v platformě je možnost obchodovat s půjčkami (kupovat je a prodávat před termínem splatnosti) – to je výborná věc, protože to neuvěřitelným způsobem zvyšuje likviditu takto investovaných prostředků. Doteď jsem je měl vázané třeba tři roky – teď když je budu potřebovat, mohu půjčku prodat a získat peníze během pár dnů, pokud bych je nutně potřeboval.

Hned jsem si to samozřejmě vyzkoušel a koupil další dvě půjčky s platebními problémy. Asi si řeknete, proč bych dělal něco tak pitomého? Selský rozum by většině lidí poradil se problémovým půjčkám vyhýbat, a ne do nich cpát další peníze!

To je pochopitelně kravina. Default dlužníka je zdaleka největším rizikem, které je s tímto druhem investice spojeno. A riziko musíme nejprve poznat, abychom ho mohli řídit.

Investoval jsem tedy 2 x 130 Kč do svého vzdělání a koupil další dvě problémové půjčky, abych blíž zjistil, jak to probíhá.

Jak vypadá proces upomínání a vymáhání? Jaká je pravděpodobnost, že dlužník začne zase platit? A co se stane, když nezačne? Tohle jsou důležité věci a čím dřív je zjistím, tím dřív budu moci investovat tímto způsobem i větší obnosy peněz (v americkém LendingClubu, což je leader odvětví, mohou američané investovat dokonce i své peníze na důchod)

Mimochodem, k dnešnímu dni se jedna z koupených půjček vzpamatovala a začala zase platit.

Nové P2P půjčky v březnu

 • 5. března, 650 Kč, 24 měsíců, 28 %
 • 11. března, 650 Kč, 36 měsíců, 25 %
 • 12. března, 650 Kč, 18 měsíců, 28 %
 • 21. března, 1300 Kč, 36 měsíců, 28 %
 • 21. března, 260 Kč, 36 měsíců, 28 %
 • 22. března, 650 Kč, 24 měsíců, 30 %
 • 23. března, 130 Kč, 18 měsíců, 28 % (koupeno, v defaultu)
 • 24. března, 130 Kč, 36 měsíců, 28 % (koupeno, v defaultu)
 • 25. března, 1300 Kč, 24 měsíců, 28 %
 • 27. března, 1300 Kč, 36 měsíců, 28 %
 • 28. března, 650 Kč, 24 měsíců, 28 %
 • 28. března, 1300 Kč, 36 měsíců, 28 %
 • 29. března, 650 Kč, 48 měsíců, 28 %

Celkem jsem do konce března investoval 14110 Kč do 21 půjček.

Pokusy s affiliate

O tomto tématu jsem psal poměrně vyčerpávající článek minulý týden, takže jen stručně: experiment s propagací tréninku svádění skončil neúspěšně. Výborně naopak dopadla EmailAcademy, kde jsem vydělal 5000 Kč (aktuálně běží 30denní lhůta na vrácení peněz, takže konečné číslo se ještě může změnit)

Aktuálně si hraji s propagací affiliate programu pro ženy, Hubnutí Hrou. Program ve své první fázi (tj. vstup zdarma) konvertuje jako ďas (kolem 30 % z mnou posílaného trafficu) a dle aktuálních čísel mám na svém kontě 7 % ze všech konverzí (kterých je celkově kolem 12000; info od autorky programu, takže berte s rezervou)

Při propagaci programu používám své dosavadní celkem slušné zkušenosti z vedení PPC kampaní a optimalizace prodejní úspěšnosti, takže se mi povedlo vše vyladit tak, že jedna konverze mě stojí 3,50 Kč.

Jestli to bude stačit a jestli se mi peníze (i s rozumným ziskem) vrátí, to uvidím na konci dubna. I kdyby se ale experiment ukázal nakonec jako ztrátový, vyzkoušel jsem si na tomto programu v praxi tolik nových postupů, že i jako investice do vzdělání se mi to rozhodně do budoucna vyplatí.

Už teď mám ze svých A/B testů náměty minimálně na 2-3 nové články 🙂 Prodejní fáze programu začíná 16. dubna, takže pokud se chcete připojit a své úspěchy či neúspěchy pak porovnat (já ty své rozhodně opět zveřejním), můžete začít zde.

VladoPT a jeho fond

Na konci března (technicky kvůli Velikonocům a zavřeným bankám až na začátku dubna) jsem investoval 4025 Kč (tj. cca $200) do „fondu“, který na svém blogu představil VladoPT. Jedná se samozřejmě o rizikovou investici, takže toto neberte tak, že vás navádím k následování. Rozhodně bych do takové akce nikdy neinvestoval peníze, o které si v nejhorším případě nemohu dovolit přijít. Ale říkal jsem si, že by to mohla být docela sranda a že chci být u toho (a Vlada v jeho nápadu podpořit)

O vývoji tohoto experimentu budu samozřejmě také průběžně informovat.

Development – vlastní projekty

Někdy v lednu jsem se podíval na svá čísla a řekl jsem si, že tudy cesta nevede. Namísto nákupu webů (kterého se nezříkám, jen tvrdím, že k němu momentálně nejsou vhodné tržní podmínky) jsem se rozhodl více věnovat vlastnímu developmentu projektů, které by generovaly stabilní a dlouhodobě udržitelný pasivní příjem.

Projekt #1 asi nikdy nezveřejním. Jednak se za něho trochu stydím :), jednak je už teď jasné, že šlo o šlápnutí vedle – problém je jak získání trafficu, tak jeho monetizace a šel jsem do toho z čistého krátkodobého poblouznění.

Projekt #2 jsou “staronové“ Prémiové wordpress šablony. Tento web jsem spustil s velkou pompou v listopadu 2011, abych se na něj pak na 15 měsíců klasicky vysral… V březnu 2013 jsem jej obnovil, zjednodušil design, změnil celý koncept … a voalá – v době, kdy píšu tyto řádky mám publikovaných 39 článků, začíná (znovu) přicházet první přirozená návštěvnost z vyhledávačů a web vydělal (znovu) první peníze na affiliate prodeji. (Píšu „znovu“ protože hosting jsem nechal vyexpirovat, takže web začíná defacto úplně nanovo)

Mou strategií je v tomto případě získání kvalitního trafficu z vyhledávačů a jeho monetizace přes affiliate programy výrobců šablon a pluginů. Bannery, prodej odkazů ani Adsense neplánuji. Pokud se blog chytne a bude generovat dostatečnou návštěvnost, uvažuji i o rozšíření monetizace na prodej českých lokalizací nejpopulárnějších šablon (zatím ale nevím, jak to zautomatizovat – potřeboval bych něco jako e-junkie.com pro český trh)

Mým cílem je, aby blog vydělával na affiliate 10.000 Kč. Od této úrovně budu moci najmout zaměstnance na psaní článků a další rozvoj a celý proces si tak výrazně ulehčit.

Oba projekty stavím na jednom hlavním pilíři a tím je pravidelnost. Na PremioveSablony.cz se snažím psát pravidelně jeden článek denně. Týdně se snažím, aby aspoň jeden článek byl kvalitní a přinášel přidanou hodnotu vracejícím se návštěvníkům. Zbytek článků může být průměrné kvality a je zaměřený hlavně na získání návštěvnosti z longtailu.

Pravidelnost a organizovanost nebyla nikdy moje silná stránka a řekl jsem si, že je na čase si je vyzkoušet (abych zjistil, o co jsem dosud přicházel :-)) – kdy jindy, než teď, kdy mám díky návratu na školu docela dost volného času?

Blog Inwebstor.cz

Pravidelnost se mi podařilo zavést i na tento blog a již pátý týden v řadě tak publikuji jeden článek týdně vždy v pondělí (nebo v neděli večer, kdy jsem příliš nedočkavý na vaše komentáře). Na grafu jsou díky tomu hezky pravidelné „hrby“:

Návštěvnost blogu

Nejpopulárnějšími články v březnu byl můj únorový přehled příjmů a článek 6 odpovědí na otázku: Kdo je bohatý. Druhý měsíc se na špici drží také Dividendové akcie (což je téma, které mě stále nesmírně zajímá, bohužel na tento druh nelikvidních investic nemám teď volné peníze)

Nejpopulárnější články

Od minulého měsíce jsem zavedl tři bannery a postranní panel svého blogu v systému AdExpert. V březnu se objevili dva inzerenti: eshop Atomer a krátce i Josef Řezníček se svojí předělanou SeoŠkolou.

Oběma inzerentům tímto moc děkuji. U SeoŠkoly pokukuji po kurzu Tvoříme zpětné odkazy, neboť linkbuilding je pro mě velká pruda a mám v něm dost rezervy (líbí se mi, že si člověk může koupit jen to, co ho zajímá – třeba ty úvodní kurzy bych osobně nevyužil) Pokud se nakonec ke koupi rozhoupu a bude-li o to zájem, napíši podrobnější recenzi (prozatím jsem se registroval do toho kurzu zdarma, abych zjistil, jestli má ta investice pro mě opravdu cenu)

Moje pasivní příjmy v březnu

Pasivní příjmy celkem: 10329,00 Kč (+4397,43 Kč)

Výdaje: 7500,92 Kč (investice do p2p půjček nejsou zahrnuty – jsou rozepsány výše)

 

 

 1. MarekPK napsal:

  ja by som ale predsa len rad vedel ten zahranicny server… mam teraz nejaku hotovost o ktoru ked pridem nebude mi to vobec luto..

  takze ak to neni problem…hod mi to do mailu…prosim…

  M.

  • Inwebstor napsal:

   Moc se omlouvám, ale vydržte prosím do zveřejnění mého velkého článku – v něm popíšu vše od fungování přes dosavadní zkušenosti. Musím se nechat pro své čtenáře nějaké trumfy, aby měli důvod se zase vrátit 🙂

 2. georg napsal:

  K tomu blg, já čekám na vyplacení již 2,5 měsíce, asi nevíš jak je zkontaktovat co?

 3. Kamil Staš napsal:

  Jde vidět že urputně hledáš nové cesty k příjmům, to je super, ještě více mě udivuje jak se o tom otevřeně bavíš. Klobouk dolů. Mě třeba překvapuje u lidí kteří jsou inteligentní, pracovití, jako třeba Ty, že se nezaměříte spíše na jeden pořádně velký projekt. Po již osvědčených metodách. Tím nemyslím jen tebe, ale někdo třeba má něco uspěšného, vše najednou prodá a začne od píky něco úplně jiného. Možná v budoucnu výdělečnějšího, ale kdyby čas studovaním nových postupů věnovali tomu co již uměli, tak by byli taky dál se starým modelem.
  Můj nejnovější článek: Tři dny na běžkách v Jeseníkách 1. den

  • Inwebstor napsal:

   Díky moc za komentář. I po druhém přečtení váhám, jestli si ho mám brát jako poklonu nebo spíš jako kritiku (obojí by bylo dobré)

   Myslím, že dělat pořád jednu velkou věc by mě nebavilo. Já jsem takový experimentátor a hrozně rád se učím.
   I John Vanhara, který je už „někde úplně jinde“ než většina z nás, píše, jak pořád vymýšlí něco nového.
   Já umím zabrat, umím se soustředit na jednu věc po určitou dobu.
   Ale představa, že bych se něčemu věnoval v kuse třeba 5 let mě tedy vůbec neláká.

   Já samozřejmě dělám i spoustu nudných a obyčejných věcí, ale o těch vám nebudu psát 🙂

   A kdybych chtěl být někde hodně dál, nechám všech blbostí, co dělám, a nechám se zaměstnat ve velké korporaci. Těch pár lidí z mého ročníku střední školy, kteří zvolili tu cestu, se mají z určitého pohledu určitě lépe než já (z finančního bezpochyby) — Ale když to slyším, jak to tam funguje a co dělají! Pánové, já bych si tam do týdne musel prostřelit hlavu. Takže tudy ne…

   • Libor napsal:

    No pokud jsi spokojeny a finance ti staci tak urcite proc ne. S vekem a jinymi prioritami se to zase muze dramaticky zmenit, nicmene naslapnuto mas zda se velmi pekne.

 4. George napsal:

  Zůstávám naladěn na článek o p2p půjčkách. Jinak smekám před otevřeností a děkuji za tyto měsíční souhrny příjmů.
  Můj nejnovější článek: Kuličkové pero a švýcarský kapesní nůž

 5. Web napsal:

  Zajímalo by mě, jak je to s daněním příjmů P2P lending ze zahraničí ?

  • Inwebstor napsal:

   Zdanění je v tvé režii (nestrhnou Ti daň hned při výplatě úroku jako třeba v případě běžného účtu)
   Já to dělám na firmu, takže to klasicky spadne do 19% sazby dppo.

 6. Mirek napsal:

  Je zajímavé že ta email academy se tak dobře konvertuje na to jak to má mizernou pověst. Jinak z tvých projektů se mi asi nejvíce líbí ty šablony. Některé už mám, ale mám v plánu koupit ještě nějaké a tak pujdu přes tebe. Defakto se pak zprostředkovaně objevim v tvých kolonkách 🙂
  Můj nejnovější článek: Kdo se pohybuje na Forexovém trhu

 7. Radek napsal:

  Něco jako e-junkie jsem taky hledal a náhodou jsem objevil plugin do WP. Sice to vypadá, že podporuje jen Paypal platby, ale cílovka by s tím snad problém mít tolik neměla.
  Plugin najdeš na http://www.tipsandtricks-hq.com
  Můj nejnovější článek: Velmi rychlá půjčka bez registru

 8. Gratuluju, Váš blog se moc příjemně čte!
  Víte, co bych docela uvítal? Nějaký článek o „tipech a tricích“, jak optimalizovat PPC kampaně – samozřejmě pokud to není přísně tajné know-how 😉

 9. Filip Brůcha napsal:

  O p2p půjčky se už nějakou dobu zajímám, zatím však v menší míře než ty. Schválně si proto počkám na zmíněný zahraniční server, protože nerad skáču bezhlavě do neznámé vody :-).
  Můj nejnovější článek: Text je součástí designu

 10. palo napsal:

  zdravim,
  ako mam chapat vetu „Od chvíle kdy jsem začal budovat svůj pasivní příjem jsem jej zvýšil na 73099,18 Kč měsíčně.“ z http://inwebstor.bronzi.cz/vysledky-za-leden-2013/ v kontexte vety „Pasivní příjmy celkem: 10329,00 Kč“ z tejto stranky? diky

 11. Čtenář napsal:

  Nejvice me zajimaji vydaje 7 500 Kc. Co tedy zahrnuji, kdyz ne p2p pujcky? 🙂

  • Inwebstor napsal:

   Ono je to v zásadě schováno v textu mého reportu.
   4025 investice do vladoptova fondu, necelé 2000 propagace email academy, tisícovka ještě jeden experiment, o němž jsem nepsal a zbytek na prodloužení domén.

 12. Jirka napsal:

  Vždycky jsem si myslel, že tvým cílem je vydělávat pasivně 20000,-/měsíc (tzn. mít zisk). Teď ale koukám, že máš nahoře zaznamenáno 10329,- – což je příjem. Mít 20000,- příjmu přece není takový problém (pokud nebudu počítat výdaje;-)). Ale to asi není tvým cílem…tak jak to tedy je?:-)
  Můj nejnovější článek: Jak vydělat peníze propagací online kurzů

  • Inwebstor napsal:

   Je to tak, že chci mít 20.000 volné cashflow, tj. příjem po odečtení výdajů. Více než rok platilo, že příjmy = zisk, protože když projdeš mé reporty rok nazpátek, tak uvidíš, že ty výdaje byly jen minimální.
   Tento měsíc jsem začal mohutně investovat, takže tady to nesedí, ale v dlouhém období máš samozřejmě pravdu.

 13. Elbia napsal:

  Kedy sa môžeme tešiť na ďalšie reporty za posledné mesiace ?

 14. 2000 napsal:

  No a kde je příjem za duben a květen? 🙂

 15. Petr napsal:

  Jako pasivní výdělek super…gratuluji. Kdyby náhodou „BacklinksGenius“ nezaplatil můžete ho zveřejnit u nás.

 16. Dan napsal:

  Ahoj, nějak si přestal přispípvat a zdá se mi to dost jako škoda proč?
  Můj nejnovější článek: Bastard recenze eshopu

 17. Super článek. Zrovna píšu jeden další o pasivním příjmu 🙂 Máš nového čtenáře, rád budu sledovat tvé počínání. K zveřejňování příjmů jsem se ještě nedostal, rád bych to v budoucnu ale také zahrnul do svého blogu 🙂
  Můj nejnovější článek: 20 milionů korun za jednu WordPress šablonu

 18. peter napsal:

  Pekný článok. Rád by som sa opýal – ako ti šlape P2P landing? Je tomu pár mesiacov, čo si tento článok zverejnil, tak ma zaujíma, či v tom pokračuješ alebo nie. Mám teraz nejaké voľné prostriedky, tak o tom vážne uvažujem, ale trochu sa bojím tých neplatičov :/
  Můj nejnovější článek: Zaujímavé videá o pôžičkách

 19. TomL napsal:

  BacklinksGenius již vůbec nevyplácí a na e-maily ani neodepisuje, tak pozor na ně!

  • Inwebstor napsal:

   Je to pravda, aktuálně mi dluží přes 4000, poslední výplata schválená v květnu (ostatní čekají na schválení), vyplacená o 4 měsíce později v září. Podle platební morálky to vypadá výhledově velmi špatně.

   Nevím, jestli si majitelé uvědomují, že provozovat systém pod US firmou znamená, že případná insolvence se rovněž bude řešit podle amerických zákonů, americkými soudy a úřady …

Pravidla moštárny
Odkazy z tohoto blogu jsou DOFOLLOW - pro zveřejnění komentáře je však potřeba dodržovat určitá pravidla slušnosti.

 1. Podepište se skutečným jménem nebo nickem. Chcete-li zpětný odkaz na klíčové slovo, použijte syntaxi Jméno@Klíčové slovo
 2. Vyhněte se krátkým, jednoslovným komentářům a komentářům bez informační hodnoty ("První!", "Skvělý článek") Abyste si zpětný odkaz zasloužili, přispějte na oplátku něčím, co bude pro čtenáře tohoto blogu zajímavé.
 3. Neodkazujte na nevhodné stránky
 4. Nevkládajte affiliate odkazy. Smyslem odkazů je ostatním čtenářům ukázat kdo jste a co děláte, ne propagovat cizí webové stránky.

Přidat odkaz na článek z mého blogu