21

Přehled příjmů BŘEZEN 2012

Přehled příjmů

Je za námi další měsíc a s ním i tradiční série přehledu příjmů (pokud tak jako já sledujete různé blogy, které tyto příjmy zveřejňují) I já přidávám svou kapku.

V březnu jsem se po dlouhé době vrátil k tomuto blogu a zjistil jsem, že mému experimentu se daří po finanční stránce velmi dobře. Bohužel nových investičních příležitostí mnoho není – jsem totiž docela vybíravý a nechci koupit každý odpad, který kdejaký podvodníček nabídne k prodeji.

A kvalitní weby za poslední rok výrazně zdražily: téměř na dvojnásobek (měřeno návratností) Všechny pak skončí v aukci s cenou nad mým limitem, protože můj dosavadní obchodní plán mi povoluje kupovat weby s maximální návratností 12 měsíců.

Rozhodl jsem se tento vývoj na trhu reflektovat dvěma změnami:

 1. změnil jsem svůj obchodní plán a zvýšil svůj limit pro návratnost na 20 měsíců (to dělá pořád hezkých 60 % p.a. – no řekněte, kdo vám to dneska dá?)
 2. oživil jsem myšlenku vlastního vývoje – chtěl bych to trochu systematizovat a vytvořit si takový vlastní malý webový inkubátor. Něco jako mají třeba AdsenseFlippers (jen v kvalitnějším vydání). Weby pro ostatní dělám již 12 let, pro sebe jsem pár ekonomicky smysluplných taky vytvořil, takže to není myšlenka zcela od věci.

Blog Inwebstor.cz v březnu

V březnu jsem napsal dva články a blog za tu dobu zaznamenal 1209 návštěv.

Nejčtenějším článkem se stal můj únorový přehled pasivních příjmů.

Zajímavé události v březnu

V březnu jsem ztratil (a znovu získal) svůj twitter účet @Inwebstorcz a dokonce i získal další výplatu z Mlinku. Navzdory jejich nevalné pověsti (předpokládám, že z velké části zasloužené) tedy tento systém po finanční stránce stále funguje. Jen to chce trochu trpělivosti.

Jinak jsem se věnoval již dříve zmiňovaným „radikálním“ změnám ve svém životě – po několika letech „opravdického podnikání“ (neřadím sem ještě dobu, kdy jsem pracoval jen jako nájemný živnostník) jsem se rozhodl zbavit svých podílů, nechat se vyplatit ostatními společníky a vrátit se do školy.

Vysokou školu jsem totiž kvůli svému podnikání nedokončil. Je pravda, že takových je spousta (Disney, Edison, Jobs, Gates, Lukačovič) Ale mně už pomalu táhne na třicítku a já pořád nejsem miliardář! 🙂

Nedostal jsem se dokonce ani na Seznam čekatelů na miliardáře.

A hlavně mě to stále žralo a měl jsem pocit, že je třeba můj život v tomto směru trochu posunout. Čas ukáže, jestli to ode mne bylo moudré a racionální rozhodnutí.

Moje pasivní příjmy v březnu

Pasivní příjmy CELKEM: 7064,31 Kč (-1490,23 Kč)

Další příjmy (prodej domény): 125 Kč

Celkové výdaje: 471,72 Kč

Od začátku jsem do svého experimentu investoval 55259 Kč a díky pasivnímu příjmu získal 94530 Kč. Velká část těchto peněz (zatím) leží nezhodnocena na účtě z důvodu výše zmíněného nedostatku zajímavých investic. Trochu mě to rmoutí.

Chcete-li vidět celkový vývoj mých pasivních příjmů v názorných grafech, najdete jejich aktuální podobu zde.

 1. Jiří Šubr napsal:

  Opravil bych větu „a získal pasivní příjem ve výši 94530 Kč“ na „a díky pasivnímu příjmu vydělal 94530 Kč“, protože pasivní příjem se většinou myslí (měsíčně).

  Ke škole, člověk by měl dělat to, kam ho to táhne, každopádně sám studuju a všem kolem to nedoporučuju, kor tobě, když se pohybuješ v byznysu webů. Škola ti po téhle stránce nic nedá.

  • Inwebstor napsal:

   Děkuji za připomínku.

   Na škole jsem se naučil statistiku, řízení rizik, valuaci aktiv a spoustu další užitečných věcí.

   Jinak tento experiment beru spíš jako takového sranda-koníčka. Vznikl původně tak, že mi každý měsíc přebývaly nějaké peníze a bylo mi líto je nechat hnít za mizerných 0,7 % p.a.

   Bylo to příliš málo na investici do nemovitostí nebo dividendových akcií.

   A tak jsem si řekl – proč je nevrazit do webů? Webům rozumíš, tak co.
   Navíc dávají/dávaly zhodnocení 100 % p.a., což při reinvesticích zisků dá jen po pár letech a s malou částkou velmi zajímavou sumu.
   Jelikož jsem ty peníze nepotřeboval (mohl jsem si dovolit o všechny přijít), přišlo mi to jako zajímavý experiment 🙂

   Jinak se rozhodně nechci věnovat do smrti webům a věřím, že každá znalost nebo dovednost se může člověku hodit v situacích, které dnes ani nedokáže předvídat.

   • Škola, pokud podnikáš sám na sebe, je ztráta času. Praxi to nenahradí ani omylem. Já mám k těm pasivním příjmům jen takový dotaz – protože předpokládám, že se o weby aspoň tak trochu staráš – nené lepší ten čas investovat do nějakého většího projektu? Portál nebo nějaký oborově zaměřený web, který sám dokáže vydělat 10-20k? Není to lepší alternativa?

 2. VladoPt napsal:

  Tak ten mLink prekvapil, aspoň mňa. Mne už posielajú cez 100€ viac ako 15mesiacov. Už tam síce nechodím otravovať, na ich chat alebo cez emaily, dokonca pred rokom som tam aj volal s hlavnými predstaviľmi, ale ani to mi nepomohlo, aby to vyrovnali. Vždy ma to tak zarazí, keď si prečítam, že niekoho vyplatili a mňa nie a to som robil všetko podľa pravidiel…škoda toho, dalo sa tam zarobiť…
  Můj nejnovější článek: Prvý cyklus chudnutia

  • Inwebstor napsal:

   Upřímně, už jsem zvažoval, co bych dělal, kdyby se mi v budoucnu stalo něco podobného.
   V takovém případě bych své reklamní plochy zamkl, po vypršení všech objednávek je smazal a pohledávku následně řešil soudně (patrně přes el. platební rozkaz)

  • Bronzi napsal:

   Opravdu je to s tím mLinkem takové hrozné? Chtěl jsem jej taky využít ale jestli jsou s nimi problémy, pak je škoda času se tím zabývat,.
   Můj nejnovější článek: Teorie klikačů na reklamy

   • Honza napsal:

    Za mě nedoporučuji. Peníze sice chodily včas, ale částky za odkazy jsou malé, navíc je podezřívám ze ztráty PageRanku.
    Také jsem jednou koupil reklamu na jejich webu, sitewide a oni mi to změnili na homepage, přišel jsem na to náhodou a ještě měli řeči, že podvádím.
    Můj nejnovější článek: Hexbricks – Kouzelné cihly

   • mirecekp napsal:

    Mlink je fakt už v háji dle mě. Před půl rokem jsme řešil výplatu po 2 měsících urgencí přišla, teď mi tam dobíhá poslední plocha a hned jak na ní skončí nzerent nechám se vyplatit a mlink tím pro mě skončil (jen nevím jak odradit inzerenta..pravidelně zvedám cenu odkazu o 10 kč každý měsíc – už 3x a pořád nechce přestat:) ).

    Jinak za sebe doporučuji ads.ranky.cz, kterým jsme mlink nahradil komplet.
    Můj nejnovější článek: Má smysl najmout copywritera pro web?

 3. zamek napsal:

  Ahoj,

  vážně mne pobavila tvoje poznámka o tom, že „pořád nejsem miliardář“ a musím říct, že nad tím taky pořád přemýšlím. Ale nějak nechápu jak s tím souvisí ta URL adresa, na kterou to odkazuje?

  Jinak fakt ti fandím, díky tvojím zveřejněným finančním výsledkům si konečně začínám uvědomovat, že mnohem zajímavější je vydělávat na zpětných odkazech, než na adsense, které mi zatím nese jen velmi málo.

  A jen tak pro zajímavost, jeden z mých přátel si dal stejný cíl jako ty (získat pasivní příjem 20k), ale ne na webu – naopak v akciích a pod. (má solidní kapitál). Mu se to teda již povedlo, ale když srovnám výši investic, je to skoro neuvěřitelné.

  • Inwebstor napsal:

   Ten odkaz vede na (svého času) proslulé tajné deníky pána prstenů (znalci určitě pamatují, ti mladší už možná ne)
   Na nějakou dobu se vžila Aragornova hláška „pořád nejsem král“, kterou tam opakuje téměř v každém denním zápisu…

   K těm zdrojům příjmů: prodej odkazů funguje rozumně jen v rámci ČR a to díky existenci seznamu (který je ve vývoji algoritmu asi 5 let za googlem) a díky zpoždění při nástupu nových algoritmů googlu. Jinak potenciál je v Adsense určitě mnohem větší (hlavně škálovatelnost).
   Můj žebříček (od nejhorší po nejlepší) dle potenciálu:
   prodej odkazů > adsense (obecně prodej reklamy) > affiliate > prodej vlastních produktů

   Zleva doprava roste výrazně potenciál, možné výdělky, ale také náročnost. Dlouhodobě se rozhodně chci posouvat zleva doprava. Ale ty peníze za odkazy doslova leží na ulici. Byl bych debil, kdybych je nesebral.

   Moje dlouhodobá investiční strategie počítá s rostoucím podílem kvalitních aktiv (podíly, dividendové akcie, nemovitosti), leč pro to je opravdu třeba kapitál mnohem větších řádů.
   Např. pro pasivní příjem 20k měsíčně potřebuje člověk na dividendových akciích cca 5-6 miliónů.

   Robustnost takového příjmu je samozřejmě s nějakým online příjmem (kde internetový svět stále probíhá bouřlivým vývojem a 2 roky jsou dlouhá doba) naprosto nesrovnatelná.

 4. Honza napsal:

  Jsem rád za každý nový článek, ale teď jich bylo tolik, že v dubnu to na další nevidím. Nebo se pletu?
  Ohledně odkazů mám stejný názor. Je velmi snadné jimi vydělat, pokud se nějaký prodá, tak téměř vždy je prodloužen, ale do budoucna je potřeba počítat s jiným příjmem, tohle nemůže vydržet napořád.
  Mně nyní prodej odkazů dělá asi 4 x více než AdSense. Není potřeba návštěvnost, jen nenulové ranky. Mým cílem je růst příjmů z AdSense, nejlépe vyrovnat odkazy.
  Můj nejnovější článek: Angry Birds in Rio

  • Inwebstor napsal:

   Témat je stále více než času, což je určitě pozitivní zpráva. Chtěl bych ještě 1-2 do konce dubna napsat. Snad se zadaří 🙂

   • Honza napsal:

    Tak to bych si přál víc než ty. 🙂 Ono to nebude o tom čase, ale o prioritách. Také si říkám, že až budu mít více času, tak si budu každý den číst nějakou knihu. Nakonec celý rok nečtu nic, raději dám přednost novým článkům, třeba na Inwebstor.cz. 🙂
    Důležité je asi co ti psaní zde dává. Možná si tím sám urovnáš myšlenky, když vidíš sepsané výdělky apod.
    Můj nejnovější článek: Hra Vánoční frmol v prodejně s dárky

 5. basti napsal:

  Školu si dodělej, spousta lidí v ČR hodnotí podle titulu. Na škole taky můžeš nalovit spoustu kontaktů a nadějných lidí. Jakmile budeš mít rodinu, hypotéku a hromadu starostí, tak máš se studiem vymalováno. Sám řeším podobný problém a vracím se po 4 letech na školu, ale už na doktorát. Dnes ještě funguje byznys tak, že nejvíc mají ti, co prostě lidi oblbují a vzdělání se v ČR ve většině oborů těžce nevyplácí. Jenže ve světě je to trochu jinak a kdo ví, jak na tom budeme za dalších 20 let.

 6. HonyZahy napsal:

  Nějak zjišťuju, že tvůj přístup k výpočtu návratnosti mi nevyhovuje. Asi je to proto, že píšeš „…s maximální návratností XX měsíců“ – ten web přeci po XX měsících nezanikne a bude mít stále nějakou hodnotu (nejlépe vyšší 🙂 ) a měl by jít zase odprodat. Takže jak sám v postu píšeš v závorce jde o zhodnocení o XX% ročně – tento pohled je asi pro mne srozumitelnější. Jinak koukám, že taky používáš Infolinks. Já mám na jednom webu Infolinks a Adsense zároveň a nejsem si jist jestli mi díky tomu Infolinksu neutíkají prašule z Adsense. No asi budu muset vyzkoušet A/B testování, které jsem taky viděl popsaný u tebe na webu v nějakým starším postu.
  Můj nejnovější článek: Metro Praha – Pražské metro

  • Inwebstor napsal:

   Návratnost se počítá v měsících, zhodnocení v procentech – obě čísla jsou užitečná (každé v jiném případě)
   Můj obchodní plán je z části postaven na reinvesticích zisků. Proto je pro mě návratnost v měsících důležité číslo (říká mi, za jak dlouho dostanu své peníze zpět, abych za ně mohl koupit další web stejné velikosti) Ale ta procenta jsou samozřejmě srozumitelnější.

   Jinak weby odprodávat nehodlám, moje strategie je Buy&Hold 🙂

   Infolinks mám na webech, na něž si netroufám nasadit Adsense (autoblog a další shitweby, které jsem koupil, když jsem začínal a ještě jsem nebyl pořádně rozkoukaný – taková ideální „kavka“)

 7. pepperos napsal:

  Ahoj.
  Pěkný report. Zajímalo by mě, co plánuješ dlouhodobě, jaké jsou tvoje dlouhodobé cíle? Píšeš o tom někde na tomto blogu? Myslím, že by to zajímalo i více lidí.

 8. frances napsal:

  Docela mě udivuje jak dobře generuje ten backlinkgenius, máš to na hodně webech? Žádná postih z hlediska vyhledávačů nepřišel?
  Jinak samozřejmě držím palce ať to co nejdřív vytáhneš na svůj cíl!
  GL

 9. Václav napsal:

  Pěkně sepsáný článek , já teď začínám s Affilates eshop tak jsem zvědav jak se mi zadaří. Myslím že affilates odvětví půjček není špatný myslím že to dokáže generovat pěkný pasivní příjem.

  • Honza napsal:

   Určitě je affil v odvětví půjček dobrá volba. Začal jsem s tím před rokem a nějaký ten peníz už mi to taky hodilo. Doufám že se zadaří i tobě.

Pravidla moštárny
Odkazy z tohoto blogu jsou DOFOLLOW - pro zveřejnění komentáře je však potřeba dodržovat určitá pravidla slušnosti.

 1. Podepište se skutečným jménem nebo nickem. Chcete-li zpětný odkaz na klíčové slovo, použijte syntaxi Jméno@Klíčové slovo
 2. Vyhněte se krátkým, jednoslovným komentářům a komentářům bez informační hodnoty ("První!", "Skvělý článek") Abyste si zpětný odkaz zasloužili, přispějte na oplátku něčím, co bude pro čtenáře tohoto blogu zajímavé.
 3. Neodkazujte na nevhodné stránky
 4. Nevkládajte affiliate odkazy. Smyslem odkazů je ostatním čtenářům ukázat kdo jste a co děláte, ne propagovat cizí webové stránky.

Přidat odkaz na článek z mého blogu